למה צריך מערכות שאיבה?

כיום כבר ידוע כי בתחומי תעשיה ועבודה רבים קיים סיכון לזיהום מחלקיקים מזיקים, ריח ועשן וכי יש הכרח בשימוש במערכות שאיבה לשם שמירה על איכות האויר בסביבת העבודה.

שירטרוניקס גאה ליבא ולמכור מערכות שאיבה מבית BOFA היצרן המוביל בעולם בתחום ובנוסף מייצר OEM למגוון חברות הלחמה כגון METCALL , DEK.

מערכות שאיבת עשן / ריח / אבק נכנסות לשימוש בתחומים רבים:

  • מערכות סימון צריבה ולייזר – הרחקת חלקיקי זיהום בלתי נראים לעין האנושית, הנפלטים לאויר בתהליכי עבודה של מערכות לייזר מסוג CO2, בקווי אריזה במהירות גבוהה, מערכות לייזר למוצקים YAG או בטכנולוגיות סיבים אופטיים מתקדמות. תכונות כמו סינון מתקדם, בקרת זרימה ומערכות הפעלה חכמות של יחידות הסינון של BOFA מסייעות ליצרנים להגן על ציוד יקר ערך, לשמר איכות גבוהה ולצמצם זמן השבתה.
  • אלקטרוניקה –מלחמים / הלחמות גל – מערכות שאיבת עשן מותאמות לעמדת הלחמה בודדת או עמדות מרובות, הפולטות עשן המכיל חלקיקי רזין וחלקיקים אורגניים הנפלטים בתהליך ההלחמה. חשיפה לעשן הלחמה המכיל חלקיקי Rosin, היא אחד מהגורמים המשמעותיים להתפרצות אסטמה ולגרימת נזק זמני או בלתי הפיך לבריאות. יחידות שאיבת העשן של BOFA המיועדות לתהליכים עם לחץ אויר גבוה או נמוך, כוללות תכונות כמו סינון תלת-שלבי, תכנון זרימת אויר מתקדם ותצוגת מצב הפילטר מאפשרות עבודה בסביבת אויר נקיה ובטוחה.
  • מדפסות – אדי חומרי הדפסה כמו דיו, לקה וחומרי ניקוי עלולים לגרום לנזקים בריאותיים ולכן חשוב שאדים אלו לא ישאפו וכי הכימיקלים לא יבואו במגע עם העור. מערכות BOFA PrintPRO המיועדות לתחום ההדפסה מצוידות בטכנולוגיה ללכידה והרחקה של אדים מזיקים הנפלטים ממגוון רחב של מדפסות, צביעה, ציפוי UV, הדבקות בדבק חם והדבקות בחומרים אחרים הידועים כפולטים חלקיקים מזיקים.
  • הדפסת תלת מימד – הטמפרטורות הגבוהות בתהליך הדפסת תלת מימד, עלולות לגרום לפליטת גזים וחלקיקים למרחב הנשימה של המפעיל. מערכות שאיבה וסינון האויר של BOFA 3D PrintPRO המיועדות לתחום הדפסת התלת מימד מספקות שאיבה יעילה של אדים ועשן. היחידות קומפקטיות ומספקות אויר נקי בסביבת ההדפסה והמפעיל.
  • פארמה ומדיקל – בתחום הרפואי והתרופות קיימים סיכונים בריאותיים רבים. שקילה וטיפול באבקות, עבודה עם כימיקלים, דחיסה וציפוי טבליות, ייבוש כימיקלים בנוזל ובספריי, ערבוב וכתישה ואוורור הסביבה. מערכת FumeCAB של BOFA מציעה פילטר משולב עם טכנולוגית פילטר פחם מתקדמת (ACF). קיימת אופציה לסביבה אנטי סטטית (ESD) ולתהליכי ציפוי שונים.
  • יופי – קוסמטיקה ומספרות – תעשיית היופי מציבה אתגרים בריאותיים רבים כתוצאה מאדים וריחות. מחומרים הנפלטים ממסירי לק לציפורניים, דרך נוזלים ואבק בתהליכי בניית ציפורניים ותהליכי עיצוב שיער המבוססים על קראטין. כל אלה פולטים אדים וריחות שעלולים לגרום לבעיות בעור, אסטמה ובחילה. מערכת PureBEAUTY של BOFA, מספקת פתרון למכוני היופי המשלב מראה מעוצב עם חדשנות. המערכת הכוללת פילטר שתוכנן במיוחד לסביבת מכוני היופי משלבת קיבולת גבוהה, בטיחות לעובדים ומחיר מותאם.
  • דנטלי – מכונים וטכנאי שיניים – האדים הרעילים והחלקיקים הנפלטים בתעשיית השיניים, מעמידים את הטכנאים ואנשי המקצוע בסכנה לעיניים, לעור ולנשימה כמו גם סכנה למחלות כמו אסטמה, מחלות כבד ובעיות פוריות. מערכות DentalPRO של BOFA המיועדות לתעשיית השיניים מיועדות להרחקת אבק מזיק וחלקיקים, באמצעות תכונות כמו פילטר רב שלבי, שליטת מהירות שאיבה וסנסורים לזיהוי חלקיקים.
  • מכאני – אבק לסוגיו השונים – סביבת עבודה מכאנית מציבה לעיתים סיכון בריאותי ובטיחותי. סיכונים אלו כוללים סכנה לעיניים, מחלות נשימה ובעיות עור כתוצאה מרסס אבק הנפלט בתהליך. דגמי ה-DustPRO של BOFA, מרחיקים רסס וחלקיקים הנפלטים בתהליך חריטה מכני, חיתוך, עיבוד חומרים.
  • תחומים אחרים – אדים, עשים ואבק הם האויב של תהליכי העיבוד, ומהווים סכנה לבריאות העובדים, פוגעים בתפוקה דרך זיהום, השבתה, אחזקה נוספת ועלויות נקיון. מערכות השאיבה של BOFA תוכננו להתאמה לסוגי התעשיות השונות על פי החשיפה וסוג הסיכון, תוך שימוש בזרימת אויר , סינון יעיל HEPA ופחם, כולם נשלטים באמצעות מערכת שליטה מתקדמת.


  רשימה חלקית של לקוחות בישראל המשתמשים במערכות – BOFA UK:
  סאני תקשורת-סקיילקס קורפוריישן בע"מ (יבואן סמסונג), פלאפון תקשורת, צורן מיקרואלקטרוניקה, אייל מיקרוגל -הרלי, מיטרוניקס,קומפיולב, גליל מיקרוגלים, טלמיר אלקטרוניקה, או.איי.אס גלובל בע"מ, פלקסטרוניקס, אלקטרה, סילורה פיתוח,אינטל ישראל,אלבריון, הטכניון מכון טכנולוגי לישראל, מלמ- חטיבת מערכות טילים וחלל, סולקון , אודיו קודס, CPC, SanDisk, KLA, משרד הביטחון ,סיסקו ,סי.אי.טי ערד בע"מ, USR אלקטרוניקה, סיסקו, פישמן טכנולוגיות תרמיות וכו'.

  קישורים:
  הנחיות משרד הבריאות – לגבי הסכנות הבריאותיות בתעשיית השיניים

  Electronics News May 2001 – Filter Down to stop harmful fumes

  1_Executive Health and Safety – Controlling health risks from rosin (colophony) based solder fluxes

  2_Executive Health and Safety – Controlling health risks from rosin (colophony) based solder fluxes

  3_Executive Health and Safety – Controlling health risks& from rosin – colophony